بخشدار مرکزی مراغه: مشارکت روستائیان در توسعه روستاها مهم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخشداری مرکزی مراغه و به نقل از خبرگزاری ایرنا ، بخشدار مرکزی مراغه به نقش مشارکت روستائیان در رونق و توسعه روستاها اشاره کرد و گفت: مشارکت و همکاری روستاییان بسیاری از مشکلات را برطرف می کند.

حکیمه انتظاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دهیاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم روستا و مسوولان اجرایی، باید زمینه مشارکت روستاییان در طرح ها و برنامه های دولت در روستاها را فراهم کنند تا این برنامه ها به نحو مطلوب عملیاتی شود.
وی استفاده از امکانات رفاهی و اجتماعی را حق تمامی روستاییان عنوان کرد و افزود: به کمک دهیاران در تلاشیم تا زیرساخت های توسعه را در روستاهای بخش مرکزی فراهم کرده و عمران و آبادانی را در روستا های توسعه دهیم.
انتظاری به طرح های در دست اجرا در روستای مغانجیق این بخش اشاره کرد و افزود: آسفالت ریزی بیش از 3 هزارمترمربع از معابر این روستا با اعتبار یک میلیارد و یکصد میلیون ریال در دست اجراست.


وی ادامه داد: عملیات زیرسازی و تملک برخی ساختمان ها در مسیر اجرایی این پروژه با همکاری اهالی این روستا به اتمام رسیده است.


وی افزود: وی دهیاران باید بر هر گونه ساخت و ساز در محیط روستا و تفکیک اراضی روستایی نظارت داشته باشند و روستاییان را برای اخذ مجوزهای لازم به بخشداری ها معرفی کنند.


بخش مرکزی مراغه با 74 روستا دارای 68 هزار نفر جمعیت بوده که تمامی روستاها دارای شورای اسلامی با 219 نفر عضو و 68 روستای این بخش نیز دارای دهیاری است.


شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

97/05/27 به اشتراک گذاشته در تاریخ

نظرات

افزودن نظر

حداکثر 1000 حرف

لطفا عبارت را در کادر زیر وارد نماییدارسال نظر