تعاونی دهیاران بخش مرکزی مراغه کارگزار نمونه کشوری شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخشداری مرکزی مراغه و به نقل از خبرگزاری ایرنا ، بخشدار مرکزی مراغه از انتخاب شرکت تعاونی دهیاران این بخش به عنوان کارگزار نمونه کشوری در همایش نقش تعاونی های دهیاری ها در توسعه روستایی خبر داد.

به گزارش ایرنا، حکیمه انتظاری روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نخستین همایش نقش تعاونی های دهیاری در توسعه روستایی با حضور معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان تعاونگران روستایی از سراسر در مرکز فرهنگی تلاش تهران برگزار و در این مراسم شرکت تعاونی بخش مرکزی مراغه به عنوان کارگزار نمونه کشوری انتخاب و معرفی شد.
وی به اهداف یرگزاری این همایش اشاره کرد و افزود: کمک به ایجاد اشتغال مولد و پایدار در روستاها، کمک به خودکفایی و تقویت بنیه اقتصادی نهاد دهیاری، همکاری و مشارکت و سرمایه گذاری در احداث نواحی قطب‌ های صنعتی و کشاورزی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش بود.
وی ادامه داد: اجرای بندهای قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر خرید خدمات از بخش غیر دولتی، کمک به اجرای برنامه های عمرانی و خدماتی دولت در مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها از دیگر اهداف برگزاری این همایش بود.
انتظاری به اهمیت شرکت های تعاونی دهیاران اشاره کرد و افزود: شناسایی ظرفیت های اقتصادی روستا، ارائه راهکارهایی برای افزایش ظرفیت روستاها، ایجاد اشتغال و توسعه پایدار در روستاها از مهمترین دلایل تشکیل و ایجاد شرکت های تعاونی دهیاران است.
وی اضافه کرد: ایجاد زیرساخت های توسعه روستایی و کمک به اقتصاد روستاها باید از مهمترین اولویت های شرکت تعاونی دهیاران در شهرستان باشد.
به گزارش ایرنا، شرکت تعاونی بخش مرکزی مراغه دارای 68 عضو است و اعضای آن را دهیاری های روستاها تشکیل می دهند.
بخش مرکزی مراغه با 74 روستا دارای 68 هزار نفر جمعیت بوده که تمامی روستاها دارای شورای اسلامی با 219 نفر عضو و 68 روستای این بخش نیز دارای دهیاری است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

97/05/26 به اشتراک گذاشته در تاریخ

نظرات

افزودن نظر

حداکثر 1000 حرف

لطفا عبارت را در کادر زیر وارد نماییدارسال نظر