دهیاران حلقه اتصال دولت و حاکمیت با روستاییان هستند

مراغه - ایرنا - فرماندار مراغه با اشاره به نقش دهیاری ها در توسعه روستایی گفت: دهیاران حلقه اتصال دولت و حاکمیت با مردم در روستاها هستند.

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز پنجشنبه در همایش دهیاران بخش مرکزی مراغه افزود: دهیاری ها به عنوان بازوان اجرایی دولت در روستاها اجرا کننده سیاست های عملیاتی در این مناطق هستند و باید در این راستا تلاش کنند.


وی ادامه داد: دهیاران باید با توانمندی و احساس مسئولیت در مسیر توسعه عمرانی، اقتصادی و اجتماعی روستاها به عنوان مهمترین بخش فعال و تولید کننده جامعه حرکت کنند.
وی با بیان اینکه باید در راستای جبران عقب ماندگی ها تلاش کرد اضافه کرد: با بکارگیری راهکارها و سیاست های موثر دولت، می توان توسعه روستاها را متصور بود.


وی گفت: متاسفانه در سال های اخیر اقدام موثری در تبدیل شیوه های سنتی کشاورزی به شیوه های مدرن و مکانیزه در این شهرستان و منطقه نشده و از این رو رسالت دهیاری ها در این زمینه سنگین تر از گذشته و سایر نقاط کشور است.


شکری افزود: بر این اساس، اصلاحات و تغییرات بنیادی باید از درون مدیران و به ویژه دهیاران برای توسعه روستاها آغاز شود.


بخشدار مرکزی مراغه نیز گفت: این بخش با 74 روستا و 65 هزار نفر جمعیت روستایی و دارا بودن 68 دهیاری از ظرفیت های بالایی برای توسعه روستایی برخوردار است.


حکیمه انتظاری افزود: در راستای توسعه و عمران روستایی تاکنون تمامی روستا از برق، 63 درصد از شبکه گاز و 57 درصد روستاها نیز از شبکه آب شرب بهداشتی برخوردارند.


وی اضافه کرد: هم اکنون نیز در 13 روستا آسفالت ریزی، احداث مجاری جمع آوری آب های سطحی و در 10 روستا نیز مسیرگشایی در حال انجام است.


شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

97/04/14 به اشتراک گذاشته در تاریخ

نظرات

افزودن نظر

حداکثر 1000 حرف

لطفا عبارت را در کادر زیر وارد نمایید



ارسال نظر