همزمان با هفته جهاد کشاورزی سه طرح تولیدی و خدمات کشاورزی درمراغه به بهره برداری رسید.

همزمان با هفته جهاد کشاورزی سه طرح تولیدی و خدمات کشاورزی در مراغه به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، روز چهارشنبه باحضور معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان مراغه و مدیرکل جهاد کشاورزی استان همزمان با هفته جهاد کشاورزی سه طرح تولیدی و خدمات کشاورزی در مراغه به بهره برداری رسید.

در این آیین شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با تاکید بر حمایت از تولید و اشتغال در مناطق روستایی از رفع مشکلات واحدهای تولیدی و تعاونی در این مناطق خبرداد.
یک واحد مرغداری گوشتی، یک واحد پرورش گاو و نیز ساختمان جدید واحد اعتباری و فروشگاه مصرف شرکت تعاونی روستایی شهدای علویان در آیینی و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.
واحد پرورش مرغ گوشتی مکانیزه با ظرفیت تولید و پرورش ۱۲۰ هزار قطعه مرغ در سال در روستای کرج آباد این شهرستان یکی از واحدهایی بود که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.
این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع و با زیربنای چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع و با ۶۰ میلیارد ریال آورده شخصی و ۲۹ میلیارد ریال تسهیلات از محل تسهیلات توسعه ملی و در مجموع با ۸۹ میلیارد ریال هزینه ایجاد و راه اندازی شده است.
با بهره برداری از این واحد پرورش مرغ، زمینه اشتغال برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم و ۷۰ نفر به صورت غیرمستقیم در ایجاد شد.
در آیین دیگری یک واحد گاوداری در روستای آغجه کهل با ظرفیت اسمی ۴۰ راس و ظرفیت عملی ۶۰ راس گاو به بهره برداری رسید.
این واحد در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع و یک هزار و ۲۰۰ متر مربع زیربنا با ۱۲ میلیارد ریال آورده شخصی و چهار میلیارد ریال تسهیلات توسعه ملی و در مجموع با ۱۶ میلیارد ریال هزینه ایجاد شده است.
با بهره برداری از این واحد تولیدی نیز زمینه اشتغال برای چهار نفر به صورت مستقیم و ۱۵ نفر نیز به صورت غیرمستقیم فراهم شد.
همچنین ساختمان جدید واحد اعتباری و فروشگاه مصرف شرکت تعاونی روستایی شهدای علویان با هدف تامین اقلام و کالاهای مورد نیاز روستائیان منطقه که توسط تعاونی این روستا راه اندازی شده بود، با حضور مسئولان استانی و شهرستان نیز به بهره برداری رسید.

افتتاح فروشگاه مصرف شرکت تعاونی روستایی شهدای علویان

افتتاح واحد پرورش مرغ گوشتی مکانیزه درروستای کرج آباد 


97/04/03 به اشتراک گذاشته در تاریخ

نظرات

افزودن نظر

حداکثر 1000 حرف

لطفا عبارت را در کادر زیر وارد نماییدارسال نظر