طرح عمران روستایی در مراغه تا پایان سال بهره برداری می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخشداری مرکزی مراغه و به نقل از خبرگزاری ایرنا ، بخشدار مرکزی مراغه از اجرای 9 طرح عمرانی در پنج روستای این بخش خبرداد و گفت: این طرح ها که با مشارکت بخشداری و دهیاری ها آغاز شده تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسند.

حکیمه انتظاری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از این طرح های عمرانی در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای این طرح ها پنج میلیارد و 123 میلیون ریال هزینه خواهد داشت.


وی ادامه داد: این طرح ها در روستاهای داش آتان، کرج‌ آباد، سرگیزه، قراتلو و کرده ده از توابع بخش مرکزی این شهرستان در حال اجراست.


وی به جزییات طرح های در دست اجرا اشاره کرد و اضافه کرد: در روستای داش آتان یک هزار و 200 متر مربع کف پوش معابر عمومی با 580 میلیون ریال در دست اجراست و غسالخانه این روستا نیز با 100 میلیون ریال تعمیر و بازسازی می شود.
انتظاری گفت: طرح آسفالت ریزی در معابر عمومی روستای کرج آباد نیز با 2 هزار و 250 متر مربع و 823.5 میلیون ریال و با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.


وی افزود: در روستای سرگیزه نیز 260 متر جدول گذاری با 272 میلیون ریال و آسفالت ریزی سه هزار متر مربع با یک میلیارد و 98 میلیون ریال اعتبار در دست اجراست

.
وی ادامه داد: همچنین در روستای قراتلو نیز اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی با 200 میلیون ریال و آسفالت ریزی و زیرسازی یک هزار و 260 متر مربع از معابر آن با 461.5 میلیون ریال در حال اجراست.

وی اضافه کرد: در روستای کرده ده نیز پیاده روسازی و سنگفرش به طول 200 متر با 1.4 میلیارد ریال آغاز شده و از 50 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.


وی افزود: اجرای طرح های عمرانی در روستاهای این بخش در راستای رونق و آبادانی این مناطق که بخش مهمی از تولیدکنندگان بخش های کشاورزی شهرستان هستند، با مشارکت اهالی و دهیاری ها انجام می شود.
بخش مرکزی مراغه با 74 روستا دارای 68 هزار نفر جمعیت بوده که تمامی روستاها دارای شورای اسلامی با 245 نفر عضو و 57 روستای این بخش نیز دارای دهیاری است.


شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

97/05/26 به اشتراک گذاشته در تاریخ

نظرات

افزودن نظر

حداکثر 1000 حرف

لطفا عبارت را در کادر زیر وارد نماییدارسال نظر