پیام تبریک بخشدار مرکزی مراغه بمناسبت روز دهیار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخشداری مرکزی مراغه ، بمناسبت روز دهیاری پیام تبریک صادر کردند که متن این پیام به این شرح است.

چهاردهم تیرماه، سالروز تصویب تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستا ها به ‌عنوان اولین حلقه زنجیر مدیریت کشور و زحمتکشان عرصه عمران و آبادانی و توسعه فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی روستاها  می باشد.

   14 تیر ماه هرسال با هدف آشنایی هر چه بیشتر افراد جامعه و شهروندان با خدمات دهیاری ها، ایجاد همدلی و همیاری و همکاری بیشتر مردم و نهاد مدیریت روستایی و نیز به منظور ایجاد فرصتی مغتنم برای تکریم و پاسداشت خدمات و زحمات ارزشمند آنها، دهیار نامیده شده است.

 بدون تردید نامگذاری یک روز در تقویم کشوری بدین نام، نشاندهنده شان، منزلت و نیز جایگاه ویژه دهیار در حوزه مدیریت روستایی، ایجاد محیط امن و توام با آرامش برای شهروندان به واسطه خدمات مطلوب و بی منت است .اینجانبه به رسم وظیفه و قدردانی، این روز را خدمت کلیه دهیاران و بویژه دهیاران  بخش مرکزی مراغه  که با خلوص نیت به منظور حل مشکلات این روستاها و ارائه خدمات مطلوب تر به مردم و در راستای توسعه و تعالی دیارمان تلاش می کنند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از خدمات خالصانه و شبانه روزی این عزیزان نهایت تقدیر و تشکر را دارم . از درگاه خداوند متعال سلامتی، سرافرازی، سربلندی و توفیقات روزافزون این عزیزان و خانواده گرامیشان را مسئلت می نمایم. امیدوارم همه بتوانیم با همکاری و هماهنگی با مدیریت درست در مسیر کاهش و رفع مشکلات جهت نیل به اهداف ارزشمند این نهاد خدمتگذار و خدمات رسانی مطلوب و مناسب به روستائیان عزیز و عمران و آبادانی بیشتر روستاهای دیارمان تلاش نماییم.

امروزه پس از گذشت حدود یک دهه از فعالیت دهیاری‌ها در سطح کشور و منطقه و بخش گام مهمی در جهت نیل واگذاری امور روستا به مردم برداشته شده است و دهیاران به عنوان منتخب شوراهای اسلامی روستاها نماد عینیت یافتن مردم سالاری دینی در حوزه روستایی می باشد.

و امروز در سایه مدیریت دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستایی و مشارکت مردمی سیمای  اکثر روستاها متحول شده و حداکثر عملیات عمرانی و فعالیت‌های فرهنگی در چند سال اخیر اتفاق افتاده است.

امید است با تداوم سیاست‌های ویژه دولت تدبیر وامید در حوزه روستایی ، و با تقویت جایگاه دهیاری ، نقش مهمی در مدیریت نوین روستایی و توسعه پایدار روستاها انجام گردد.

                                                               حکیمه انتظاری

                                                        بخشدار مرکزی مراغه

97/04/13 به اشتراک گذاشته در تاریخ

نظرات

افزودن نظر

حداکثر 1000 حرف

لطفا عبارت را در کادر زیر وارد نماییدارسال نظر